Gündem

Van İpekyolu Belediyesine görevlendirme

UHA HABER / Mardin Kızıltepe ilçesinde terör soruşturmaları kapsamında HDP’li Van İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan görevinden uzaklaştırıldı, yerine “belediye başkan vekili” olarak İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan görevlendirildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan, hakkında “silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Hakkında devam eden adli işlem süreçleri göz önünde bulundurularak Yacan, geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldı.

İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan, İpekyolu Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir