Ekonomi

Ünlü yatırımcı Faber:’Türk varlıklarına yatırım zamanı’

The Gloom, Boom & Doom Report’un yayıncısı ve editörü olan Marc Faber, Türkiye’nin yeni iş birlikleri konusunda seçenekleri bulunduğunu belirterek, bir miktar Türk hissesi alacağını ve Türk varlıklarına yatırım yapma zamanı olduğunu söyledi.

Uluslararası finans piyasalarındaki kriz tahminleriyle de tanınan ünlü yatırımcı Marc Faber, ABD’nin dış ve ekonomi politikalarının doğru olmadığını belirterek, Trump’ın dış politikada diplomasi yürütmediğini, Züccaciye dükkanındaki fil gibi Ona, buna sataştığını, ama ortada hiçbir şeklide diplomasinin olmadığına dikkat çekti.

Marc Faber, Türkiye’nin, son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından, elinde alternatif seçeneklerin olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin elindeki Trump kartının NATO olduğunu ifade etti.
NATO’nun Türkiye’de son derece önemli üsleri bulunduğuna vurgu yapan ünlü yatırımcı Faber, uzun vadede Türkiye’nin elinde iki seçenek bulunduğunu, Avrupa ile yakınlaşıp NATO içerisinde kalabilir ya da Şanghay İşbirliği Örgütü’ne katılabileceğini açıkladı.
Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuFaber, bunun Türkiye’nin batıyı terk ettiğine ya da artık daha az ilişki içerisinde olacağına, Rusya ve Çin ile daha fazla ilişki kuracağına işaret ettiğini aktardı.

“Bu Sayın Erdoğan’ın elindeki bir olasılık” diyen Marc Faber, “Sanıyorum Trump bunun çok gerçekçi bir olasılık olduğunu anlamıyor” ifadelerini kullandı. Marc Faber, Türk hisselerinin ABD doları üzerinde değerlendirildiğini, şu anda alım sınırı içerisinde olduğunu hatırlattı.

“Bir miktar Türk hissesi alacağım, ETF’s (Borsa Yatırım Fonu (BYF) olarak ifade edilen Exchange Traded Funds)” diyen Faber,  “Şu anda elimde Türk tahvilleri var. Portföyüm içerisinde çok büyük miktarda olmasa da mevcut. Bence Türk varlıklarına yatırım yapma zamanı” yorumunu yaptı.

‘The Gloom, Boom & Doom Report’un yayıncısı ve editörü olan Marc Faber,  Türkiye’nin ilerleyen dönemde volatiliteden etkilenmemek için ilerleyen dönemde hassasiyetlerini azaltıp, ticaret açığını daraltması ve cari açığı ortadan kaldırması gerektiğini de kaydetti.

KAYNAK : Sputnik, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir