Kültür-Sanat

Ünlü Soprano Sonya Yoncheva: İnsanların Medea’yı anlamasını istiyorum

Feminen ve duygusal vokali ile dünyanın en önemli opera yıldızlarından biri olarak kabul edilen Soprano Sonya Yoncheva, Euripides’in operaya kazandırılan ünlü eseri Medea ile 50’inci rolünü sahneye koydu.

HABER : Katharina RABİLLON

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

İnsanların Medea’nın hikayesini anlamasını istediğini belirten Yoncheva, özelikkle üçüncü perdenin kendisini çok fazla etkilediğini söyledi.

Ünlü Soprano Sonya Yoncheva: İnsanların Medea'yı anlamasını istiyorum ile ilgili görsel sonucu

Yoncheva, “Üçüncü perdenin tamamı kesinlikle çok etkili. Çünkü bu sahnede Medea diğer karakteri kışkırtıyor ve konrolünü tamamen kaybediyor. Sanırım bir çeşit trans içinde ama aynı zamanda çok bilinçli bir trans. Ancak ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bir kez daha gösteriyor.” dedi.

Ünlü Soprano Sonya Yoncheva: İnsanların Medea'yı anlamasını istiyorum ile ilgili görsel sonucu

Berlin Devlet Operasının sezon açılışında oynanan oyunun Orkestra şefliğini Daniel Barenboim yürüttü.

Ünlü Soprano Sonya Yoncheva: İnsanların Medea'yı anlamasını istiyorum ile ilgili görsel sonucuYoncheva, Medea’daki rolüyle ilgili olarak “Benim için, bu karakterleri gerçekten canlandırmak, onları kendi hayatıma, bedenime ve şarkılara adapte etmek ve uyarlamak büyük bir soru işaretiydi ve zaman aldı”dedi.

Sonya Yoncheva’dan altı yıl sonra Operalia’yı kazanan, Meda’nın nefretinin odağındaki Dirce rolünü oynayan Soprano Elsa Dreisig ise, Dirce’nin iki kutup arasında parçalanmış durumda olduğunu söyledi.

Onun mutsuzluğunun sebebinin altında kendisne duyulan kin olduğunu belirten DreisigYoncheva’nın performansının kendisini çok etkilediğini söyledi.

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir