Kültür-Sanat

Ünlü oyuncu Ümit Yesin yaşama veda etti

UHA Haber / Çiçek Taksi, Cennet Mahallesi gibi bir çok dizi ve filmde rol alan ünlü oyuncu Ümit Yesin, 65 yaşında hayatını kaybetti.

Acı haberi, sanatçı arkadaşları sosyal medyadan duyurdu. Ümit Yesin 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ümit Yesin, 1954 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Konservatuvar eğitimi ile 1970 yılında tiyatroya başladı. Sanat hayatı boyunca birçok oyun, dizi ve filmde rol aldı.

Ümit Yesin, Çiçek Taksi’de Kazım Şentabak tiplemesi ve Cennet Mahallesi’nde Muharrem rolü ile izleyenlerin karşısına çıkmıştı. Ünlü oyuncu bunun haricinde bir çok dizi ve filmde rol almıştı.

Kaynak: TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir