Gündem

Üniversiteli kız öğrencilerden ‘Farkındalık’ etkinliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı’nın girişimleri ile gerçekleşen “Erişebilirlik Projesi” çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi’nde eğitim gören kız öğrenciler GAP Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerini bisikletlere bindirerek farkındalık oluşturdu.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Gaziantep Üniversitesi Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan kız öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı’nın sağladığı çift kişilik bisikletler ile görme engelli öğrencileri üniversite içinde gezdirdi.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada, Gaziantep’in engelli-engelsiz birlikte yaşama kültürünü yakaladığını ifade etti.

Engelliliğin bir evrensel sorun olduğunu belirten Çelebi, “Bütün toplumlar bu konuda sorumlu ve sorunludur. Bugün kız öğrencilerimizin görme engelli öğrencilerimize bisiklet ile destek verdiğini görüyoruz. Eşit yarışta eşit olması gerektiğini savunuyoruz. Bugün eşit yarış da yine bir araya geldik ve bir farkındalık oluşturmak istedik” diye konuştu.

İnsanların istemesi durumunda birlikte yaşayabildiğini ve beraber olabildiğini vurgulayan Çelebi, “Bugün 3 bin dolayında kız öğrencinin kaldığı yurda geldik. Gaziantep Üniversitesi kız öğrencilerimiz ile bir bisiklet gezisi tertipledik. İnşallah bu gezimiz tüm Türkiye’ye örnek olur” dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Gaziantep İl Müdürü Ahmet Kölemen’in de katıldığı etkinlik; kız öğrencilerin görme engelli öğrenciler ile birlikte bisiklet sürmesiyle son buldu.

GAZİANTEP, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir