Çevre

Ulusal İklim Raporu Uyarıyor

Dev fırtınalar rekor düzeyde sele neden olurken, sert kuraklıklar yıkıcı yangınları körüklüyor. Ulusal İklim Değerlendirmesi’ne katkıda bulunan federal kurumlar, ‘daha sık ve görülmemiş hava koşulları ve iklime bağlı olayların’ insanlara, sağlık, tarım, ekonomi ve yerleşimlere ciddi, yıkıcı zaralar vereceği uyarısında bulunuyor.

Trump yönetimi raporun yayınlanmasını engellemedi ama raporu sessiz sedasız bir şekilde, Şükran Günü’nden hemen sonra, Amerika’nın en yoğun alışveriş yapılan günü olan Cuma günü yayınladı.

Bu rapordan günler önce de Başkan Trump, aniden bastıran soğuklara dikkat çekmek için Twitter’dan “Küresel ısınmaya ne oldu?” diye bir mesaj paylaştı.

Ulusal İklim Raporu Uyarıyor ile ilgili görsel sonucu

Birçoklarıysa raporu bir tür harekete geçme çağrısı olarak görüyor.

Demokrat Senatör Amy Klobuchar, Trump yönetiminde Amerika’nın temiz enerji ve araç emisyonları hedeflerinde geriye gittiğini söylüyor ve Trump’ın, Amerika’yı sera etkisi yaratan gazları azaltmaya yönelik küresel anlaşmadan çektiğini hatırlatıyor.

Başkan Trump iklim değişikliğine insanların neden olduğuna inanmadığını söylüyor ve karbon emisyonlarını kesmek için atılacak adımların, Amerikan ekonomisine zarar verebileceğini savunuyor. Ancak Ulusal İklim Değerlendirmesi raporu bunun tersini savunuyor ve eğer adım atılmazsa, küresel ısınma nedeniyle, Amerikan ekonomisinin önümüzdeki yüzyılda yüzde 10 daralacağını öne sürüyor.

WASHINGTON, VOA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir