Ekonomi Gündem

“Ukraynalı turistlerin tercihleri değişiyor, ‘plaj turizmi’, yerini ‘aktif tatil’e bırakıyor”

Ukrayna’da popüler günlük daire kiralama sitelerinden Doba.ua’nın uzmanlarından Natalya Şlipko, Ukrayna’da son dönemin tatil trendlerini değerlendirdi.

KİEV, (UHA HABER)

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Kiev Temsilcisi Celal Kılıç’ın edindiği bildiye göre, Ubr.ua’nın sorularını yanıtlayan Şlipko, Ukraynalılar arasında spor ve eksterem tatil turlarının giderek daha popüler hale geldiğine dikkati çekti.

Ukraynalı turistlerin yüzde 34’ünün bugün aktif tatil seçeneklerine yöneldiklerini beliten uzman, özellikle 18-28 yaş grubundakilerin tatillerinde dağcılık, rafting, bisiklet turu gibi aktiviteleri tercih ettiklerini belirtti.

26-55 yaş grubu arasındaki Ukraynalı turistlerin birçoğunun ise tatillerinde doğa ile baş başa kalmak, gürültüden ve hava kirliliğinden uzak doğal ortamlarda dinlenmek istediklerine işaret eden Şlipko, 20-34 yaş grubu arasında ise alışveriş turlarının giderek popüler hale geldiğini aktardı.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir