Medya

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı 33. Yılında

UHA HABER : 1976 yılında yayın hayatına başlayan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı, bugün yaklaşık 33 yıldır adından söz ettiriyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKİlk kuruluşu TRT Dış Haberler Mütercimi Muzaffer Baca’nın uhdesinde yayın hayatına başlayan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı, o zamanın şartlarında gerek yurt içinden gerekse yurt dışından görüntülü yayıncılığa büyük önem veriyordu.

Güçlü ve başarılı bir kadroya sahip olan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın İstanbul’da el değiştirmesinden sonra, Sürekli Sarı Basın kartı sahibi, emekli TRT Haber Muhabiri Ataner Yüce ajansın çalışmalarını yürütmeye çalıştı.

Ajansın mali krize girmesi ve yeni sahibi işadamı Hüseyin Beşikçi’nin  ani vefatı nedeniyle ajansın Genel Müdürü Ataner Yüce, bu kez (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nı  internet üzerinden yaşatmaya devam etmeye başladı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, kurulduğu günden buyana hala Türkiye’nin en saygın, bağımsız, tarafsız bir yayın kuruluşu olarak, diplomasi, iç ve dış politika ve ekonomi ağırlıklı haberler üretiyor.

Başta Almanya olmak üzere, Hollanda, Kiev, Bişkek’te temsilcilikleri bulunan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı, aynı zamanda Almanya’da Deutsche Welle (DW), Washington’da Amerika’nın Sesi (VOA) ve Lyon merkezli yayın yapmakta olan Euronews’in abonesi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Berlin temsilcisi Tuba Nur Türkeli, atandığı günden itibaren başarılı bir şekilde Avrupa’nın dili olmaya büyük gayret gösteriyor.

Hollanda’da duayen gazeteci İlhan Akçay, hazırladığı bir çok haberle (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın adeta can simidi konumunda.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Celal Kılıç, bugüne kadar (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na yapmış olduğu haberlerle kendinden emin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

haber ajansı logo ile ilgili görsel sonucu

Kırımın başkenti Bişkekte ise başarılı gazeteci Ayperi Berkmirzayeva, bölgenin nabzını tutarak, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na ‘Bişkek’ten Muktup Var!‘ haftalık haber bülteniyle büyük destek oluyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, yayın hayatına başladığı günden bu yana, aynı günki heyecan ve inandığı çizgisinden ödün vermeden ‘Amaç, Vizyon ve Temel değerler’ konusuna büyük önem veriyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, http://www.uhahaberajansi.com  adresinden günlük yayın yapan bağımsız bir medya kuruluşu olarak, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişen, değişen organik yapısıyla; yayın organı olmasının yanı sıra, bir düşünce kuruluşu olarak da nitelendirilebilir.

Mustafa SALMAN / Genel Yayın Yönetmeni

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir