Eğitim

Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman?

UHA HABER / Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? merak edilen konular arasında yerini aldı. 2019-202 0eğitim öğretim yılının 1. Döneminin başlamasına az bir zaman kala öğretmenlik yapmak isteyenler başvuru tarihlerini araştırıyor. Ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle e-Devlet şifrelerini almaları gerekiyor. Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? diye merak edenler için 2019 ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor..

Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? yoğun olarak aranıyor.  MEB her yıl ücretli öğretmenlik alımları yapıyor. 2019 yılı yaz tatilinin bitip, okulların açılmasına yakın öğretmen adayları ücretli öğretmenlik başvurularını araştırıyor. Başvurular elektronik ortamda alınıyor. 2019 yılı ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? diye merak edenler için 2019 ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor..

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Ücretli öğretmenlik başvurusu araştırılan konular arasında yer alıyor. 2019-202 0eğitim öğretim yılının 1. Döneminin başlamasına az bir zaman kala öğretmenlik yapmak isteyenler başvuru tarihlerini araştırıyor. Ancak başvuru tarihleri ilşe ilgili henüz bir açıklama yapılması.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT’den ya da internet üzerinden mobil bankacılık, mobil imza gibi yöntemlerle de alınabilen e devlet şifresiyle vatandaşlar sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana ‘ücretli öğretmenlik’ terimini yazarak arama gerçekleştirecek.

Adaylar açılan sayfada ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıklayarak, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak. Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

E-DEVLET ŞİFRESİ NEREDEN ALINIR?

E-devlet şifresinin herhangi bir PTT şubesinden temin edilmesi mümkündür. T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu fotoğraflı bir kimlik belgesi ibraz edilerek alınan şifre kişiye kapalı bir zarfın içerisinde teslim edilir. Sisteme ilk girişin ardından kapalı zarfın içerisinde verilmiş olan bu şifrenin değiştirilmesi istenir. Şifrenin unutulması durumunda şifre yenileme işlemi yapabilir. Şifre yenileme işlemini yapabilmek için önceden sisteme cep telefonu bilgisinin kaydedilmiş olması gerekmektedir. Sisteme bir cep telefonu kaydedilmiş ise yine bir PTT merkezine giderek aynı şekilde e-devlet şifresinin talep edilmesi gerekir.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, Akşam

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir