Gündem

Türkiye’nin kendi savunması için gerekli adımları atma hakkı var

UHA HABER / CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Türkiye’nin kendi savunması için gerekli adımları atma hakkı vardır. F-35’lerin verilmemesi, yaptırım uygulanmasını tasvip etmemiz mümkün değildir.” dedi.

ABD’nin, Türkiye’nin F-35 programındaki ortaklığını askıya alma kararına CHP’den tepki geldi.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “ABD’den yaptırım uygulaması ile ilgili farklı görüşler geliyor. Türkiye’nin kendi savunması için gerekli adımları atma hakkı vardır. Bu konuda uygulanacak ambargoları, F-35’lerin verilmemesini, yaptırım uygulanmasını gerçekten tasvip etmemiz mümkün değildir. Kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktur. İktidarların da bunu önleme vazifesi vardır.” diye konuştu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir