Gündem

Türkiye’den BMGK’ya mektup: Türkiye’nin ulusal güvenliği terör tehdidi altında

UHA HABER / Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne bir mektup sundu. Mektupta Türkiye’nin ulusal güvenliğinin terör örgütleri DEAŞ, PKK, YPG, PYD tehdidi altında olduğu belirtildi.

Mustafa Kemal ATATÜRKTRT Haber’de yer alan haberde, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu imzasıyla BM Güvenlik Konseyi’ne gönderilen mektupta Suriye’deki savaşın terör örgütlerinin üremesine zemin hazırladığı belirtildi.

Türkiye’nin, sorunun çözümüne yönelik çabalarına rağmen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ilgisiz kalması üzerine harekete geçtiği vurgulandı.

Harekatın, Birleşmiş Milletler’in 51’inci maddesi çerçevesinde uluslararası hukuktan kaynaklanan kendini savunma hakkı çerçevesinde başladığı belirtildi.

Harekatın sınır güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri ile mücadele ve Suriyelileri terör örgütleri PKK, YPG, PYD ve DEAŞ’ın zulmünden kurtarmak için yürütüldüğü ifade edildi.

Terör örgütlerinin bölgesel ve uluslararası güvenliği ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit ettiğinin de altı çizildi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir