Gündem

Türkiye’den BMGK’ya mektup: Türkiye’nin ulusal güvenliği terör tehdidi altında

UHA HABER / Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne bir mektup sundu. Mektupta Türkiye’nin ulusal güvenliğinin terör örgütleri DEAŞ, PKK, YPG, PYD tehdidi altında olduğu belirtildi.

Mustafa Kemal ATATÜRKTRT Haber’de yer alan haberde, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu imzasıyla BM Güvenlik Konseyi’ne gönderilen mektupta Suriye’deki savaşın terör örgütlerinin üremesine zemin hazırladığı belirtildi.

Türkiye’nin, sorunun çözümüne yönelik çabalarına rağmen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ilgisiz kalması üzerine harekete geçtiği vurgulandı.

Harekatın, Birleşmiş Milletler’in 51’inci maddesi çerçevesinde uluslararası hukuktan kaynaklanan kendini savunma hakkı çerçevesinde başladığı belirtildi.

Harekatın sınır güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri ile mücadele ve Suriyelileri terör örgütleri PKK, YPG, PYD ve DEAŞ’ın zulmünden kurtarmak için yürütüldüğü ifade edildi.

Terör örgütlerinin bölgesel ve uluslararası güvenliği ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit ettiğinin de altı çizildi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir