Gündem

Türkiye ve Pakistan’dan 13 alanda iş birliği

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi ziyaret gerçekleştirdiği Pakistan’da iki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konsey toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası Türkiye ile Pakistan arasında 13 farklı alanda iş birliği protokolü imzalandı.

TRT Haber’de yer alan habere göre, Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konsey toplantısının 6. gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Pakistan Başbakanı İmran Han’ın başkanlık ettiği toplantı sonrası iki ülke arasında 13 alanda iş birliği protokolü imzalandı.

İki lider, toplantının ortak bildirisi ile “Türkiye ile Pakistan arasında stratejik ekonomik çerçeve ilanı” anlaşmasını imzaladı.

TRT ile Pakistan Televizyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ile Pakistan Yayıncılık Kurumu ve Televizyon Kurumu arasında da iş birliği protokolü yapıldı. Protokole, TRT adına Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren imza attı.

[UHA Haber Ajansı, 15 Şubat 2020]

sampiyon banner

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir