Avrupa

Türkiye-NATO İlişkileri ve NATO’nun Geleceği

UHA HABER / SETA Brüksel 27 Mayıs 2019 tarihinde Brüksel ofisinde “Türkiye-NATO İlişkileri ve NATO’nun Geleceği’’ isimli bir panel gerçekleştirecek.

Berlin (UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabiri Tuba Nur Türkeli‘nin SETA Brüksel Ofisi’nden edindiği bilgiye göre, Program boyunca son dönemde Türkiye NATO ilişkilerinde yaşanan gelişmeler, transatlantik ilişkilerin güncel seyri, S-400 ve F-35 geriliminin yanı sıra ittifakın geleceği konusu masaya yatırılacak.

Açılış konuşmasını Türkiye’nin NATO nezdindeki daimi Büyükelçisi Basat Öztürk’ün yapacağı panelin moderatörlüğünü SETA Brüksel Koordinatörü Dr. Enes Bayraklı yapacak.

Panelin konuşmacıları arasında German Marshall Fund Brüksel Direktörü Dr. Ian Lesser, İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Aylin Ünver Noi ve SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın yer alacak.

Not: Panelimiz İngilizce olacaktır. Kayıt brussels@setav.org adresi üzeriden yapılıyor. Kontenjan sınırlı olup, kayıtlar 26 Mayıs 2019 tarihine kadar alınacak.

Panel: Türkiye-NATO İlişkileri ve NATO’nun Geleceği | SETA Brüksel

Panel: Türkiye-NATO İlişkileri ve NATO’nun Geleceği | SETA Brüksel


  • Tarih : 27/05/2019
  • Saat :18:30 : 20:30
  • Yer : SETA Brüksel
  • Bitiş  : 27/05/2019
  • Adres : Avenue des Arts 27, 1000 Brüksel, Belçika

  • Moderatör : Dr. Enes Bayraklı, SETA Brüksel Koordinatörü
  • Konuşmacılar :Açılış Konuşması: Basat Öztürk T.C. NATO Daimi Temsilciliği BüyükelçisiDr. Ian Lesser, German Marshall Fund Brüksel DirektörüDoç. Dr. Aylin Ünver Noi, İstinye Üniversitesi

    Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın, SETA Strateji Araştırmaları Direktörü

HABER: Tuba Nur TÜRKELİ / BERLİN 

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / Almanya Temsilcisi 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir