Ekonomi

Türkiye ile Ukrayna’dan sivil havacılıkta yeni anlaşma yolda

Türkiye ile Ukrayna, havacılık ekipmanlarının karşılıklı değişimine yönelik anlaşmayı önümüzdeki sonbahar döneminde imzalamayı planlıyor.

Kiev (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Ukrayna Devlet Havacılık Kurumu’ndan  aldığı bilgiye göre, Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Ukrayna Devlet Havacılık Kurumu yetkilileri arasında yapılan görüşmede, taraflar arasında sivil havacılıkta uçuş güvenliğine ilişkin anlaşma imzalanması konusunun ele alındığı bildirildi.

Görüşmede imzalanan protokol ile, önümüzdeki sonbahar döneminde Türkiye ile Ukrayna arasında havacılık ekipmanları değişimine ilişkin anlaşmanın imzalanması konusunda mutabakata varıldığı kaydedildi.

Bu protokolün, iki ülke arasında imzalanması öngörülen Havacılık Güvenliği İşbirliği Alaşmasının ilk adımı olduğu belirtildi.

KİEV, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir