Şehir Haberleri

‘Türkiye Huzur Güven’ uygulamasında bin 361 aranan şahıs yakalandı

İçişleri Bakanlığı, 10 bin 254 noktada yapılan “Türkiye Huzur Güven” uygulamasında bin 361 aranan şahsın yakalandığını, 59 iş yerinin kapatıldığını açıkladı.

Türkiye genelinde eş zamanlı “Huzur ve Güven Uygulaması” yapıldı.

Uygulama, genel asayişin sağlanması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Uygulamaya 63 bin 140 personel katıldı.

Aranan bin 361 kişi yakalandı

483 bin kişi sorgulandı, Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak, uyuşturucu ticareti yapmak ve kaçakçılık suçlarından aranan bin 361 kişi yakalandı.

59 işyeri kapatıldı ve 610 araç trafikten men edildi.

Ayrıca av malzemelerinin usulsüz satışının engellenmesine yönelik yapılan denetimlerde 63 av bayisine cezai işlem uygulandı.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir