Gündem

‘Türkiye Herhangi Bir Amerika Yaptırımına Karşılık Verecek’

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı televizyon kanallarının ortak yayınında yaptığı açıklamada Amerika’nın herhangi bir yaptırımına Türkiye’nin karşılık vereceğini belirtti. Erdoğan, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i Kürecik’i de kapatırız ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu açıklamasını Atv-A para, A Haber, A Haber Radyo, ANews ve A2 ortak yayınında yaptı.

Erdoğan, Türkiye’nin gerekirse Amerikan güçlerince kullanılan üsleri kapatabileceğinin mesajını verdi. Cumhurbaşkanı, “kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız. Türkiye kabile ülkesi değildir” ifadelerini kullandı.

Libya konusuna da değinen Erdoğan, Türkiye’nin Libya’ya her türlü desteği sağlayacağını belirtti ve Birleşmiş Milletler’in tanıdığı Trablus’taki yönetime karşı mücadele eden General Hafter’in meşru olmadığını kaydetti.

Türkiye’nin Libya’yla imzaladığı karasularıyla ilgili anlaşmanın Yunanistan’ı rahatsız ettiğini ancak bunun Türkiye’nin haklarını koruduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin enerji kaynakları ihraç eden ülke olmasını umduğunu ve Türkiye masada olmadan Akdeniz’in doğusunda nihai bir anlaşmanın olmayacağını kaydetti.

[UHA Haber Ajansı, 16 Aralık 2019]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir