Avrupa

Türkiye DEAŞ’lıları yargılamak zorunda değil

UHA HABER / Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, Türkiye’nin kendi topraklarında suç işlememiş kişileri yargılamak zorunda olmadığını vurguladı. İadeler için Türkiye ile yoğun görüşmeler yaptıklarını belirtti.

DEAŞ’lı teröristleri, vatandaşı oldukları ülkelere iade etmeye hazırlanan Türkiye’ye, Hollanda’dan destek geldi.

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, Türkiye’nin DEAŞ’lıları yargılamak zorunda olmadığını söyledi.

“Teröristlerin iadesine veya yargılanmasına ilişkin kararı Türkiye verecek”

Blok, “Türkiye, suçların işlendiği ülke değil. Bu tür prosedürlerde her zaman uluslararası hukuk baz alınmalı. Türkiye’de suç işlememiş kişilerin, Türkiye’de yargılanmasına zorlayamazsın.”  dedi.

Türkiye’nin de DEAŞ’ın saldırılara maruz kaldığını hatırlatan Blok, “Terör örgütü DEAŞ üyelerinin yargılanmasına ya da gönderilmesine ilişkin kararı Türkiye verecek” ifadelerini kullandı.

Hollanda Dışişleri Bakanı Türkiye ile yoğun görüşmeler yaptıklarına dikkat çekti. Teröristler gönderildiğinde bilgi verilmesini, böylece onları havalimanında tutuklayıp yargılamak istediklerini kaydetti.

AMSTERDAM, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir