Türkiye

Türkiye Belçika Büyükelçisi’ni Dışişleri Bakanlığı’na Çağırdı

UHA Haber / Türkiye, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe’yi Brüksel’deki bir mahkemenin PKK’nın faaliyetlerinin “terör suçu oluşturamayacağına” yönelik kararından dolayı Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Türkiye’nin Malherbe’ya karardan duyduğu “rahatsızlığı aktardığını” kaydetti.

Belçika’da terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen 30 kadar şüphelinin davasında temyiz mahkemesi Cuma günü PKK’nın terör eylemlerinden suçlu bulunması için yeterli delil olmadığına ve sanıkların terör suçlarıyla yargılanamayacağına hükmetmişti.

PKK Türkiye’nin yanı sıra ABD ve Avrupa Birliği’nin (AB) de terör örgütleri listesinde yer alıyor.

ANKARA, VOA, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir