Türkiye

Türk turizmciler hangi ülkede kaç otel işletiyor?

UHA HABER / Türkiye’de turizm sektörünün lokomotifi olan otelcilik, yatırım yönetim ve işletmeciliği ile dünyaya açılıyor.

Türk firma ve yöneticilerin işletip yönettiği otellerin olduğu ülkeleri yenileri eklenirken tesis sayıları da artıyor. Türk firma ve yöneticiler, bu alandaki deneyim ve birikimlerini yurtdışına taşıdı. Rixos, Princess, The Marmara, Dedeman, Divan, Limak, Titanic, Oti-Coral ve Pegas gibi firmalar Amerika Kıtası’ndan Asya’nın en ücra köşesine 5 kıtada 31 ülkede 87 oteli yönetip işletiyor.

Bu yatırımlara son dönemde yenileri ekleniyor ve coğrafya genişliyor. Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker hangi grubun hangi ülkede otelinin yer aldığına dair liste hazırladı.

Grup adı Otel sayısı Otellerin bulunduğu ülkeler
Princess Int. Group 15 Guyana, Belize, Surinam, Dominik Cumhuriyeti, Karayipler, Belarus, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Gürcistan.
Rixos 14 Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Rusya, Hırvatistan, İsviçre.
Pegas Grubu 13 Yunanistan, Vietnam, Mısır, Tayland, İsrail.
Net Holding 6 KKTC, Bulgaristan
Corendon 6 Hollanda, Karayipler, Ibiza Adası
Akfen 5 KKTC, Rusya
Doğuş Grubu 4 İtalya, Hırvatistan, Avusturya
Divan Grubu 3 Azerbaycan, Gürcistan, Irak
Titanic 3 Almanya
The Marmara 3 ABD
Bilgili Grubu 3 ABD
Kaya Grubu 3 KKTC. İran
Limak 1 KKTC
Concorde 1 KKTC
Fark Holding 1 Portekiz
Adalı Grubu 1 ABD
Permak 1 İtalya
Gemikaya Holding 1 Azerbaycan
Aydeniz İnşaat 1 Maldivler
Oti-Coral 1 Mısır

 

[UHA Haber Ajansı, 20 Kasım 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir