Dünya

Türk Kızılayı Filistin’de yaraları sarmaya devam ediyor

Gazze’deki hastanelerde tıbbi malzeme eksikliğini gidermek için Türk Kızılayı’nın temin ettiği 8 buçuk ton tıbbi malzeme bu sabah hareket etti.

Mustafa Kemal ATATÜRKTürk Kızılayı Filistin’de yaraları sarmaya devam ediyor. Abluka altındaki Gazze’nin en büyük ihtiyacı olan tıbbi malzemeler bugün Nablus kentinden yola çıktı.

8 buçuk tonluk yardım malzemesi, İsrail tarafından vurulan Filistinlilerin yaralarını saracak.

“6 aylık ilaç ihtiyacını karşılayacak”

Yardımları Kızılay Başkanı Kerem Kınık da Gazze’de takip etti.

Filistin Sağlık Bakanlığının merkez lojistik depolarında TRT Haber ekibine konuşan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, “Buradan yapacağımız sevkiyatla Gazze’de daha önceden almış olduğumuz listeler gereği eksik olan ilaçları gönderiyoruz.” dedi.

Kınık, sevkıyatla bazı kalemlerdeki 6 aylık ilaç ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Gazze’de tıbbi malzeme eksikliği

Gazze’de 8 aydır süren gösterilerde binlerce Filistinli İsrail mermileri ile yaralanmış ve tıbbi malzeme eksikliği sebebiyle zaman zaman uyuşturucu yapılamadan tedavi edilmek zorunda kalmıştı.

12 yıldır havadan karadan denizden İsrail ablukası altında olan Gazze’de 2 milyon Filistinli insani yardımlarla hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

6 ayda 500 bin lira değerinde ilaç ve gıda yardımı

Türk Kızılayı son 6 ayda 500 bin lira değerinde ilaç ve gıda yardımları ile Gazzelilerin yaralarını sarmıştı.

Gazze’de ilk elden en çok ihtiyaç duyulan ilaçların içerisinde yer aldığı tıbbi malzemenin Türk Kızılayı tırlarının bugün Gazze’ye girmesi bekleniyor.

Haber: Kubilay Çakır

KAYNAK : TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir