Gündem

Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Açıklamam amacından saptırıldı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücrete ilişkin açıklamalarının amacından saptırıldığını söyledi. 27 Nisan’da ve 15 Temmuz’da demokrasinin yanında olduğunu belirtti.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, hakkındaki haberlere “Sarıdır beyazıdır ben bilmem. Bizim sırtımızda işçinin tulumu var” diyerek cevap verdi.

Atalay’ın Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda, Fransa’daki protestoları işaret eden açıklaması tepki toplamıştı.

Ergün Atalay, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi:

“Burada biz ifadesi işçisi, işvereni, muhalefeti, iktidarı, sivil toplum örgütleri; bütün kurumlarıyla Türkiye’yi ifade etmekte. Benim bu kullandığım ifade özellikle konumuzun asgari ücretli insanların refahı olduğu bir ortamda -bununla ilgili yoğun çalışma içerisindeyken- bu tür yayınları kamuoyuna yaymak insafsızlıktır, merhametsizliktir.”

“27 Nisan’da ve 15 Temmuz’da demokrasinin yanında oldum”

15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Atalay, her dönemde demokrasinin yanında olduklarını belirtti:

“27 Nisan’da e-muhtıra’da ilk bildiriyi açıklayan kurum Türk-İş’tir. Pazar sabahı saat 10’u 5 geçe Türk-İş bu darbenin karşısında olduğunu söyledi. Altında Ergün Atalay imzası vardı. 15 Temmuz gecesi Sakarya kent meydanında 50 bin kişiye gece saat 12’yi 20 geçe konuşan Türk-İş başkanı Ergün Atalay’dı.”

“Bizim sırtımızda işçinin tulumu var”

Türk-İş Başkanı sadece işçinin yanında olduklarını sözlerine ekledi. “Ölene kadar demokrasiden yana olmaya devam edeceğim. Sarıdır beyazıdır ben bilmem. Bizim sırtımızda işçinin tulumu var.”dedi.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir