Gündem

Türk Dışişleri Bakanlığı, Somalideki terör saldırısını kınadı

UHA HABER / Dışişleri Bakanlığı yaptıpı açıklamada, Somali’nin Afgoye bölgesinde bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen ve aralarında altı Türk vatandaşının da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan terör saldırısını lanetlediği belirtildi.

Türk BayrağıAçıklamada ayrıca, bir Türk şirketinin şantiyesini hedef alan bu menfur saldırıda yaralananlara acil şifa dilediği, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğunun bir kez daha vurguladığı ifade edildi.

Türkiye’nin, Somali’de barış ve istikrarın bir an evvel tesisi ve ülkenin kalkınma ortamına kavuşması için bugüne kadar sağladığı desteği kararlılıkla sürdüreceği bildirilen açıklamada, yaralı Türk vatandaşlarının durumunun Mogadişu Büyükelçiliğince yakından takip edildiği kaydedildi.

[UHA Haber Ajansı, 19 Ocak 2020]

sampiyon banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir