Şehir Haberleri

Turizmi sevdi, Anadolu’da 4 şehre daha lüks otel yapacak

UHA HABER / Anadolu’da iki Hilton Oteli’nin sahibi Reyşaş Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, yeni otel yatırım planlarıyla ilgili bilgi verdi.
Lojistik ve uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Reyşaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Ekonomist Dergisi’nden Levent Gökmen Demirciler’e yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Erzurum’daki 5 yıldızlı otel yakında açılıyor

Türkiye’nin kaliteli, lüks ve üst seviye hizmet ihtiyacı nedeniyle, özellikle Anadolu’da bir eksiklik hissettiklerini ve yatırım kararı aldıklarını belirten Döven, ” Grubumuzun yüksek yıldız ve lüks segmente hitaben Erzincan’da 2015 yılında faaliyete geçen 122 odalı ve 192 yatak kapasiteli Hilton Oteli ve Eşkişehir’de 2016 yılında faaliyete geçen 126 odalı ve 210 yatak kapasiteli Hilton Oteli bulunuyor. Yakın zamanda Erzurum’da 5 yıldızlı otelimizin açılışı yapılacak.” diye konuştu.

Sırada Kastamonu, Niğde, Denizli ve Sivas var

Durmuş Döven, 2020-2021 yıllarında Kastamonu, Niğde, Denizli ve Sivas illerinde de şehir oteli projelerinin devam edeceğini ifade etti. Döven bu bölgelerde yüksek kalitede, lüks ve toplantı otelleri açılacağını dile getirdi.

Kongre ve toplantı turizminde iddialı

Durmuş Döven, bünyelerinde bulunan Erzincan’daki Hilton otelinin üst üste üç kez Doğu Anadolu Bölgesi’nin en iyi yönetilen şehir oteli seçildiğini otelin ildeki ilk uluslararası otel olup, birçok protokol ve üst düzey kongre turizmi katılımcılarını ağırladığını ifade etti. Döven, Eskişehir’deki Hilton otelinin de birçok protokol ve üst düzey toplantılara ev sahipliği yaparken, yurtiçi ve yurtdışı tanınmış kurumsal firmaları ağırladığını dile getirdi.

İSTANBUL, Turizm Ajansı, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir