Şehir Haberleri

Turizmi sevdi, Anadolu’da 4 şehre daha lüks otel yapacak

UHA HABER / Anadolu’da iki Hilton Oteli’nin sahibi Reyşaş Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, yeni otel yatırım planlarıyla ilgili bilgi verdi.
Lojistik ve uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Reyşaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Ekonomist Dergisi’nden Levent Gökmen Demirciler’e yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Erzurum’daki 5 yıldızlı otel yakında açılıyor

Türkiye’nin kaliteli, lüks ve üst seviye hizmet ihtiyacı nedeniyle, özellikle Anadolu’da bir eksiklik hissettiklerini ve yatırım kararı aldıklarını belirten Döven, ” Grubumuzun yüksek yıldız ve lüks segmente hitaben Erzincan’da 2015 yılında faaliyete geçen 122 odalı ve 192 yatak kapasiteli Hilton Oteli ve Eşkişehir’de 2016 yılında faaliyete geçen 126 odalı ve 210 yatak kapasiteli Hilton Oteli bulunuyor. Yakın zamanda Erzurum’da 5 yıldızlı otelimizin açılışı yapılacak.” diye konuştu.

Sırada Kastamonu, Niğde, Denizli ve Sivas var

Durmuş Döven, 2020-2021 yıllarında Kastamonu, Niğde, Denizli ve Sivas illerinde de şehir oteli projelerinin devam edeceğini ifade etti. Döven bu bölgelerde yüksek kalitede, lüks ve toplantı otelleri açılacağını dile getirdi.

Kongre ve toplantı turizminde iddialı

Durmuş Döven, bünyelerinde bulunan Erzincan’daki Hilton otelinin üst üste üç kez Doğu Anadolu Bölgesi’nin en iyi yönetilen şehir oteli seçildiğini otelin ildeki ilk uluslararası otel olup, birçok protokol ve üst düzey kongre turizmi katılımcılarını ağırladığını ifade etti. Döven, Eskişehir’deki Hilton otelinin de birçok protokol ve üst düzey toplantılara ev sahipliği yaparken, yurtiçi ve yurtdışı tanınmış kurumsal firmaları ağırladığını dile getirdi.

İSTANBUL, Turizm Ajansı, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir