Şehir Haberleri

Turistlerden fazla para alan taksici hakkında dava açıldı

İstanbul’da gittiği kısa mesafede turistlerden 213 lira para alan taksici hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla dava açıldı. Taksi şoförünün 5 yıl hapsi isteniyor.

İstanbul’a gelen Iraklı iki kadın turist, Beşiktaş’ta kaldıkları otelden taksiyle İstinye’ye gitti. Gidiş için 47 lira ücret ödeyen 2 kadın, dönüş için yine taksiyi tercih etti. Otele geldiklerinde taksici 213 lira ücret istedi.

Parayı ödeyen turistler, polise başvurdu, şikayetçi oldu. Taksici ise güzergahı şaşırdığını bundan dolayı yolun uzadığını öne sürdü.  Müşterilerine de yolu şaşırdığı için ödeme yapmayabileceklerini söylediğini iddia etti.

Konu mahkemeye taşındı. Taksici, “dolandırıcılık” suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir