Gündem

”Turist rakamları büyük bir başarıyı açıkça göstermektedir”

UHA HABER / Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turist sayılarının turizmdeki başarıyı gösterdiğini söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın gelecek aydan itibaren tüm dünyada Türkiye tanıtımına başlayacağını açıklayan Ersoy, yürütülen faaliyetlerin başarıya ulaştığını görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, sinema ve dizi sektörü başta olmak üzere, gerek dünya çapındaki organizasyon ve yapımlarla gerekse etkinliklerler Türkiye’yi bir sanat ülkesi konumuna yükseltmek için çalıştıklarını belirtti.

”Turist rakamları, büyük bir başarıyı açıkça göstermektedir”

Son dönemde değişen ve yenilenen turizm mantelitesi ile dünyanın her bölgesinde yakaladığı başarıyı devam ettirmek için yoğun bir tanıtım, turizm ve kültür faaliyeti içinde olduklarını açıklayan Ersoy, yürütülen faliyetlerin başarıya ulaştığını görmekten memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Bakan Ersoy, 2019 Japonya’da Türk Kültür Yılı etkinliklerine başladıkları henüz ilk birkaç ay içinde, Japonların, internette hakkında en çok arama yaptıkları ülkenin, Türkiye olduğunu gördüklerini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Japonya’da olduğu gibi Rusya’da da aynı şekilde ’Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı’ etkinliklerimiz sürmekte ve halihazırda gelen turist rakamları büyük bir başarıyı açıkça göstermektedir” diye konuştu.

Ajans dünya genelinde Türkiye tanıtımına başlayacak

Bakan Ersoy, geçtiğimiz ay yasalaşan Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın gelecek ay dünya genelinde Türkiye tanıtımına başlayacağını hatırlatarak,turizm gelirlerinin arttırılması açısından Ajansın önemine dikkat çekti.

Ajansın bölümleri içinde Türkiye’ye yolcu tedariği sağlayan ülkelerin tanımlandığını söyleyen Bakan Ersoy, bu masalarda görevli Ajans çalışanlarının büyükelçilerle yoğun bir mesai yapacağını da kaydetti.

ANKARA, UHA HABER 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir