Gündem

Tunceli kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

UHA HABER / İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Tunceli kırsalında bugün gerçekleştirilen operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Tunceli Merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığının bugün düzenlediği operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, İç güvenlik operasyonları kapsamında Tunceli’de 3, Van’da 2 olmak üzere toplam 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir