Şehir Haberleri

Tunceli Belediyesi’nce Tunceli’ye 26 Park Kazandırıldı

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Tunceli Belediyesi tarafından, kent merkezinde virane haldeki alanlarda yaptırılan 26 park vatandaşların  hizmetine sunuldu.

Tuncay SONEL ile ilgili görsel sonucu

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, Belediye olarak,  Tunceli’nin dört bir yanında hayata geçirilen ve Tunceli’nin çehresini değiştiren yatırımların yanı sıra, kente yeni parklar ve yeşil alanların da kazandırıldığını söyledi.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, bu kapsamda, Tunceli’nin çeşitli mahallelerinde virane halde olan alanlara toplam 26 park yapılarak vatandaşların hizmetine sunulduğunu açıkladı.

Peyzaj düzenlemeleri yapılan parkların, çocukların güvenli ve rahat bir ortamda oyun oynayabilecekleri şekilde tasarlanan kauçuk zeminli oyun alanları ile dekoratif oturma grupları ve fitness alanlarından oluştuğunu ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, hizmete sunulan parklarda vatandaşların çocuklarıyla birlikte kaliteli, güvenli ve hoşça vakit geçirme olanağına kavuştuğunu söyledi.

Tuncay Sonel, Tuncelinin çeşitli mahallelerindeki vatandaşların hoşça vakit geçirmesi için virane alanlara toplam 26 park yapılıp hizmete sunulduğunu hatırlatarak, “Tunceli’de görev yaptığımız süre içerisinde yıllardır konuşulan fakat bir türlü yapılmayan projeleri hayata geçirdik. İlimizin adeta virane olan alanlarını yeniden inşa ettik” dedi.

“Tunceli’mize yeni yeşil alanlar, parklar ve bahçeler kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuşan Tuncay Sonel, bu kapsamda Tunceli’ye virane halde olup, sadece tabelası olan yerlere toplam 26 park yaptıklarını,. Çocukların keyifli zaman geçirecekleri, vatandaşların ise dinleneceği, spor yapacağı parkları hizmete açtıklarını aktardı.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “yeni oyun grupları ile donatılan parklarımız çocuklarımıza yakışır duruma getirildi. Tunceli’de yaptığımız çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

TUNCELİ, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir