Spor

Geleceğin genç yetenekli basketbolcusu Tunahan Aslantaş, şimdi Bossan Spor Kulübü Basketbol Takımı’nda

Derince ‘Yenikent Basketbol Takımı’ndan İzmir Boğaziçispor Kulübü Basketbol Takımı’na transfer olan ve uzun süre İzmir Boğaziçispor  Basketbol Takımı’nda başarılı oyunlar çıkaran, geleceğin yıldızı Tunahan Aslantaş,  Bossan Spor Kulübü Basketbol Takımı’na transfer oldu.

BOSSAN BASKETBOL ile ilgili görsel sonucuGenç basketbolcu Tunahan Aslantaş, İzmit Derince’de ‘Yenikent Basketbol Takımı’nda yıllarca top koşturdu ve aynı zamanda ‘Yaşam Koçluğu’ da yapmıştı.

İzmir Boğaziçispor Kulübü Basketbol Takımı’nda sergilediği oyunlarla bir anda kendini gösteren genç basketbolcu Tunahan Aslantaş’ın Bossan Spor Kulübü Basketbol Takımı’ndan teklif almasıyla şimdiden  geleceğinin parlak olduğu görülüyor.

2003 doğumlu olan başarılı basketbolcu Tunahan Aslantaş, (UHA) Uluslararası Ajansı’na yaptığı açıklamada, Bossan Spor Kulübü Basketbol Takımı’nda yer almaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Basketbolda daha çok başarılı olmak için sık sık yabancı basketbol takımlarının video’larını izleyerek kendini geliştirdiğini hatırlatan Tunahan Aslantaş, ailesinin de desteğiyle bu konuda tahsiliyle birlikte önemli adımlar atacağını ifade etti.

Tunahan Aslantaş,Erkekler Basketbol Ligi’nde İzmir’i, temsil eden Bossan Basketbol Spor Kulübü’nün 26 takım arasında grup ve eleme usulü yapılan müsabakalar sonunda 2. olduğunu ve Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne yükselme başarısı gösterdiğini kaydetti.

8 yaşından itibaren Derince Yenikentspor Kulübü’nde basketbol oynamaya başlayan yapan Tunahan Aslantaş’ın 2011-2012 Basketbol Sezonu’nda Kocaeli ve Marmara Bölgesi birinciliği bulunuyor.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, spor yapan insanlar ve ayakta duran insanlar

Başarılı basketbol oyunculuğundan dolayı Tunahan Aslantaş, 2013 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından ‘Basketbol’ alt yapısına tranfer teklifi geldiğini, ancak kulübünün kendisine olan ihtiyacından dolayı gitmesine izin vermediğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Tunahan Aslantaş (ayakta)

Tunahan Aslantaş, 2011-2012 sezonunda Denizli’de düzenlenen ‘Minikler Şampiyonası’na da katılarak önemli başarılara imza attı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Tunahan Aslantaş, Kocaeli’nde okuduğu Özel Körfezim Türk Okulu’nda 2016-2018 Basketbol Sezonu’nda okullararası düzenlenen ‘Basketbol Şampiyonası’nda okul adına birincilik elde ettiğini ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, spor yapıyor ve basketbol sahası

Bugüne kadar görev aldığı tüm Basketbol Takımlarında ‘Takım Kaptanı’ olarak da görev yaptığını hatırlanan genç basketbolcu Tunahan Aslantaş, ‘Basketbol Sevgisi’ni okulunda ve çevresindeki tüm çocuklara aşılayarak, onlara sevdirip öğrenmelerine gayret etti.

Derince Yenikent Basketbol’da halen ‘Tunahan ağbi gibi’ olmak isteyen birçok genç top sektiriyor.

Tunahan Aslantaş, basketbol alanında yol almış, bugün kendinden 6 yaş küçük kardeşi Mehmet Metehan Aslantaş’a da basketbol alanında destek olmakta ve yardımcı antrenörlük yapıyor.

Biz de (UHA) Uluslar arası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı olarak, geçtiğimiz yıl İzmir Boğaziçispor Kulübü Basketbol Takımı’na ve şimdi de Bossan Spor Kulübü Basketbol Takımı’na transfer olan başarılı genç oyuncu Tunahan Aslantaş’ı kutluyoruz, hem eğitim hem de spor alanında başarılar diliyoruz.

HABER : Ataner YÜCE

İZMİR, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir