Medya

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı, DW, VOA ve Euronews abonesi

 UHA HABER / (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com); önemli bir geçmişe sahip olup, her zaman yenilikten yana hareket ederek, Türkiye’nin ve Dünya’nın güçlü yayın kuruluşlarıyla çalışıyor.

Güncel, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı Türkiye’nin önemli bir haber portalı.

Türkiye’nin ciddi bir ‘Haber Kaynağı‘ olan (TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com);Avrupa ağırlıklı yayın yapmakta olan çok dilli haber kanalı ‘Euronews‘le de yaptığı anlaşmayla 7/24 haber alış verişini gerçekleştirdi.

1 Ocak 1993 tarihinde Lyon merkezli olarak ayın hayatına başlamış olan, ‘Haber Kanalı ‘Euronews‘,  tüm dünya haberlerini Avrupa perspektifinden yansıtmakta ve on dilde yayın yapıyor. ‘Euronews‘, dünya çapında 151 ülkede 330 milyon haneye yayın  gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın güçlü yayın kuruluş olan (TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) ‘un; kuruluşundan itibaren, önemli ilkeleri olup, öncelikle ‘Tarafsız Habercilik’e başta ülkemiz olmak üzere, tüm okuyucu ve haber kaynaklarımıza büyük önem veriyoruz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşıyoruz.

Biz, (TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak, haberi okura ulaştıran “aracı” sunarken, hiç bir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com)‘da kuruluşundan beri gerek haber kaynakları gerekse okuyucularımıza ‘Mimiksiz Habercilik’imizi daima ön planda tuttuk.

Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber“, “müjdeli haber / kara haber” olması ile bugüne kadar ilgilenmedik ve ilgilenmiyoruz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak, haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak bugüne kadar ‘Açıklık’ ilkemizi koruduk ve korumaya da devam edeceğiz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak, herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz.

Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak, ‘Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik’ ilkemizle hareket ederek; Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır.

Bunun dışında “halkı aydınlatmak“, “halka yol göstermek“, “hükumeti yola getirmek“, “toplumu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) olarak, ‘Ne Yapıyoruz?‘ ; Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com sitemizde, ‘Yasalara yüzde 100 Uygun’  hareket etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmakta olan (TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) sitemizde yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmakta..

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com olarak Resmi abonesi olduğumuz ajanslar; Euronews, Deutsche Welle (DW, Amerika’nın Sesi (VOA) ve ‘Kabar’.

(TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) Geniş Kapsamlı Haber Sitesi) olup, her gün Türkiye’den ve Dünya’dan çok sayıda habere yer vermekteyiz.

Normal bir günlük gazetede 70 – 100 adet haber; normal bir internet haber portalinde ise 150 – 300 haber yer alır. Görüldüğü gibi, (TÜHA)Türkuaz Haber Ajansı (http://www.turkuazhaberajansi.com) haber açısından oldukça zengin bir yapıya sahip.

 

Şerife Yavaşoğlu YÜCE (Genel Yayın Yönetmeni)

(TÜHA) TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir