Gündem

TSK’dan etkisiz hale getirilen teröristlere ve şehitlere ilişkin açıklama

Zeytin Dalı Harekatı’nın 21’inci gününde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) art arda şehit olan asker ve etkisiz hale getirilen terörist sayılarını paylaştı.

Genelkurmay Başkanlığı, bugün 3 ayrı açıklama yaparak etkisiz hale getirilen teröristlere ve operasyonlarda şehit olan askerlerimize ilişkin rakamları paylaştı.

Gelen 3 ayrı açıklama şu şekilde:

TSK: 4 şehit, 2 yaralımız var. 15 terörist öldürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamındaen az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında Afrin’de devam eden operasyonlarda 4 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

TSK: 2 şehit, 4 yaralımız var. 11 terörist öldürüldü.

Genelkurmay Başkanlığı, Afrin’de devam eden operasyonlarda 2 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını ve 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

TSK: 3 şehit, 5 yaralımız var. 15 terörist öldürüldü.

TSK, gerçekleştirilen operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini, çatışmalarda 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığı bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamalarda şunlar kaydedildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

21 günde, bin 180 terörist öldürüldü

Bugün etkisiz hale getirilen teröristler ile birlikte 20 Ocak’ta başlayan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında toplamda bin 180 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir