Türkiye

TSK: 1’i sözde lider kadrodan 56 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda 1’i sözde lider kadrodan olmak üzere 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye’nin güvenliğini sağlamak amacıyla yurt içerisinde ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

22-28 Haziran tarihleri arasında, PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Şırnak, Hakkari, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam ediliyor.

1’i lider kadrodan 56 terörist etkisiz hale getirildi

İcra edilen operasyonlarda, 1’i sözde lider kadroda olmak üzere toplam 56 terörist etkisiz hale getirildi. 15 adet piyade tüfeği ve 1 adet tabanca olmak üzere toplam 16 silahın ele geçirildiği operasyonlarda, tespit edilen 22 adet EYP ve 7 adet silah mevzi, sığınak, barınak imha edildi.

Operasyonlar sırasında 4 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Zeytin Dalı Harekatı’nda 4 bin 513 terörist etkisiz hale getirildi

Sınırlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı, başarıyla devam ediyor. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 513’e yükseldi.

18 Mart 2018 tarihi itibarıyla kontrol altına alınan Afrin’de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri devam ediyor.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir