Dünya

Trump: ‘Ukrayna Lideriyle İkinci Telefon Kaydımı da Açıklayacağım’

UHA HABER / Amerika Başkanı Donald Trump, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensykiy’le bir telefon görüşmesi daha yaptığını ve bu telefon görüşmesinin dökümünü Salı günü paylaşacağını açıkladı.

Alabama’ya gitmek için Andrews Hava Üssü’nden ayrıldığı sırada konuşan ABD Başkanı, hakkında azil soruşturması açılmasına neden olan Ukrayna lideriyle 25 Temmuz’da yaptığı telefon görüşmesi dışında bir kez daha daha konuştuğunu o görüşmenin de dökümünü Salı günü paylaşacağını söyledi.

Öte yandan Cumhuriyetçiler azil soruşturmasıyla ilgili Pazartesi gününden itibaren başlaması beklenen halka açık Kongre oturumlarında Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden ve Trump hakkında azil soruşturması başlatılmasına yol açan ihbarı yapan yetkilinin de tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Trump’ın Ukrayna liderinden, siyasi rakibi Joe Biden ve bir dönem Ukrayna’daki gaz şirketinin yönetim kurulunda çalışan oğlu Hunter Biden’ın iş faaliyetlerini araştırmasını istediği iddia edilen görüşme, Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi’nde Trump hakkında azil soruşturması başlatmasına neden olmuştu.

Demokratlar, Trump’ın Ukrayna’ya askıya aldığı askeri yardımları bu talebinin karşılanması için koz olarak kullandığını ve federal yasaları deldiğini savunuyor. Başkan Trump ise bu iddiayı yalanlıyor. Bununla birlikte, Kongre’ye bilgi veren yetkililerin ifadeleri iddianın asılsız olmadığı yönünde.

WASHINGTON, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir