Dünya

Trump Erdoğan’ın Ziyaretini Twitter’dan Duyurdu

UHA HABER / Amerika Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesini Twitter’dan paylaştığı mesajlarla doğruladı. Dün akşam saatlerinde ikilinin yaptıkları telefon görüşmesinin ardından Trump, görüşmeye ilişkin bilgileri paylaştı.

Trump mesajında, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Çatışmalar boyunca kaçmış olan aralarında Bağdadi’nin eşi ve kız kardeşinin de olduğu bazı IŞİD savaşçılarını yakaladıkları konusunda bana bilgi verdi” dedi.

Trump mesajının devamında da “Erdoğan’la Suriye sınırı, terörizmin ortadan kaldırılması, Kürtlerle sorunların giderilmesi ve pek çok konuyu konuştuk. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü, 13 Kasım’da, Erdoğan’ı Beyaz Saray’a bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Dün akşam yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı da bir süredir gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olan Washington ziyaretinin planlanan tarihte yapılacağını açıklamıştı.

WASHINGTON, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir