Dünya

Trump Erdoğan’ın Ziyaretini Twitter’dan Duyurdu

UHA HABER / Amerika Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesini Twitter’dan paylaştığı mesajlarla doğruladı. Dün akşam saatlerinde ikilinin yaptıkları telefon görüşmesinin ardından Trump, görüşmeye ilişkin bilgileri paylaştı.

Trump mesajında, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Çatışmalar boyunca kaçmış olan aralarında Bağdadi’nin eşi ve kız kardeşinin de olduğu bazı IŞİD savaşçılarını yakaladıkları konusunda bana bilgi verdi” dedi.

Trump mesajının devamında da “Erdoğan’la Suriye sınırı, terörizmin ortadan kaldırılması, Kürtlerle sorunların giderilmesi ve pek çok konuyu konuştuk. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü, 13 Kasım’da, Erdoğan’ı Beyaz Saray’a bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Dün akşam yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı da bir süredir gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olan Washington ziyaretinin planlanan tarihte yapılacağını açıklamıştı.

WASHINGTON, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir