Dünya

Trump ara seçimler için Evanjelistlerden yardım istedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Evanjelist liderler ile yaptığı bir toplantıda, “Kongre’yi kaybedersek her şey biter, şiddet başlar” dediği ses kaydı, ABD medyasında yayınlandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Evanjelist liderler ile Beyaz Saray’da düzenlendiği basına kapalı bir toplantıda, 6 Kasım’da yapılacak ara seçimlerden duyduğu korkuyu dile getirdi.

O toplantıya dair ses kayıtları ise, ABD merkezli New York Times tarafından yayınlandı.

“Yaptığımız her şeyi alt üst edecekler”

Toplantıya katılanların ifadelerine ve yayınlanan ses kaydına göre Trump,  “Demokratlar kazanırsa yaptığımız her şeyi alt üst edecekler. Bunu da çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar” ifadelerini kullandı. Trump’ın konuşmasında şiddet kullanacak kişileri anti-faşist gruplar olarak tanımladığı da kaydedildi.

Evanjelisetlerden yardım istedi

Kayıtta Trump’ın, Evanjelisetlerin muazzam bir güce sahip olduğunu söyleyerek nüfuzlarını herkesin kendilerine oy vermesi için kullanmalarını istediği belirterek, “Aksi halde sahip olduğunuz her şeyi kaybetmeye sadece bir seçim uzaktasınız” dediği aktarıldı.

“Şiddet görmek istemem”

Kaydın ortaya çıkmasından sonra gazeteciler, konuşmasında ne demek istediğini sorduklarında Trump, “Umarım şiddet olmaz. Dünyada çok fazla şiddet var. Bu ülkede de. Şiddet görmek istemem” demekle yetindi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir