Gündem

TRT’nin 23 Nisan şenliğine gelen çocuklar Anıtkabir’i ziyaret etti

23 nisan ile ilgili görsel sonucu

UHA HABER / TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için Türkiye’ye gelen çocuklar, Anıtkabir’i ziyaret etti. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren başkanlığındaki heyet, mozoleye çelenk bıraktı.

Kolombiya’dan Filistin’e, Ürdün’den İngiltere’ye 40 ülkeden gelen yaklaşık 800 çocuk, TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde buluştu.

Bu yıl 41’incisi düzenlenen etkinlikte hafta boyu Samsun’da renkli etkinlikler gerçekleştiren çocukların Ankara’daki adresi, kendilerine çocuk bayramını armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir oldu.

Dünya çocukları, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren ve beraberindeki heyetle aslanlı yolda yürüdü. Daha sonra mozoleye çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu.

Anıtkabir’de yüzlerce çocuk, renkli görüntüler oluşturdu. Çocuklar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir