Gündem

TRT World, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki faaliyetlerini belgeselle ortaya çıkardı

TRT World, terör örgütünün gerçek yüzünü ortaya çıkardı. PKK’nın Avrupa’da estirdiği terör ve yasadışı faaliyetleri, “Gizli Tehdit-PKK” belgeselinde gözler önüne serildi.

Terör, insan kaçakçılığı, uyuşturucu trafiği. Terör örgütü PKK’nın kirli ilişkiler kurarak gerçekleştirdiği yasadışı faaliyetler ve Avrupa’nın tüm bu çirkin oluşuma karşı koruduğu sessizliği.

TRT World ekibi, terör örgütünün gerçek yüzünü “Gizli Tehdit-PKK” belgeseliyle ortaya çıkardı.

Belgeselde, Almanya, İngiltere, Belçika, İsviçre, Hollanda ve Danimarka’daki PKK faaliyetleri mercek altına alındı.

Yüzlerce sayfalık istihbarat raporları incelendi. Terör örgütünün 90’lı yıllardan bu yana Avrupa kıtasının neredeyse tamamında suç şebekesi kurduğu ortaya kondu. Avrupa’nın ise üç maymunu oynamayı tercih etmesine dikkat çekildi.

Belgeselde Avrupa Parlamentosu’nun raporuna da yer verildi. Buna göre, sokaklardaki uyuşturucu trafiğinin yüzde 80’i PKK’nın elinde. Terör örgütü, Avrupa’da kurduğu yasadışı uyuşturucu ağıyla 500 milyon avro gelir elde etti.

Avrupa Polis Teşkilatı Europol’ün raporlarına göre ise, Balkanlar’daki insan kaçakçılığı da PKK’nın kontrolünde. Örgüt, kaçırdığı çocukları ise Avrupa’daki eğitim kamplarında PKK’ya terörist olmaları için eğitti. İsviçre’deki PKK eğitim kampı, Europol raporlarına da girdi.

Örgüt PKK faaliyetlerine mali destek sağlamayan Avrupa’daki Kürt aileleri ise, akrabalarına yönelik saldırı ile tehdit etti.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir