Gündem

TRT World, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki faaliyetlerini belgeselle ortaya çıkardı

UHA HABER / TRT World, 2018 yılında yapmış olduğu bir programla terör örgütünün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştı.

Mustafa Kemal ATATÜRKPKK’nın Avrupa’da estirdiği terör ve yasadışı faaliyetleri, TRT World’un,”Gizli Tehdit-PKK” belgeselinde gözler önüne serilmişti.

Terör, insan kaçakçılığı, uyuşturucu trafiği. Terör örgütü PKK’nın kirli ilişkiler kurarak gerçekleştirdiği yasadışı faaliyetler ve Avrupa’nın tüm bu çirkin oluşuma karşı koruduğu sessizliği hala devam ediyor.

Evet, TRT World ekibi, terör örgütünün Avrupa’daki gerçek yüzünü “Gizli Tehdit-PKK” belgeseliyle ortaya çıkarmıştı.

Belgeselde, Almanya, İngiltere, Belçika, İsviçre, Hollanda ve Danimarka’daki PKK faaliyetleri mercek altına alınmıştı.

Yüzlerce sayfalık istihbarat raporları incelenmişti. Terör örgütünün 90’lı yıllardan bu yana Avrupa kıtasının neredeyse tamamında suç şebekesi kurduğu ortaya kondu. Avrupa’nın ise üç maymunu oynamayı tercih etmesine dikkat çekilmişti.

TRT World’un belgeselinde Avrupa Parlamentosu’nun raporuna da yer verilmişti. Buna göre, sokaklardaki uyuşturucu trafiğinin yüzde 80’i PKK’nın elinde. Terör örgütü, Avrupa’da kurduğu yasadışı uyuşturucu ağıyla 500 milyon avro gelir elde etmişti.

Avrupa Polis Teşkilatı Europol’ün raporlarına göre ise, Balkanlar’daki insan kaçakçılığı da PKK’nın kontrolünde. Örgüt, kaçırdığı çocukları ise Avrupa’daki eğitim kamplarında PKK’ya terörist olmaları için eğitti. İsviçre’deki PKK eğitim kampı, Europol raporlarına da girmişti.

Örgüt PKK faaliyetlerine mali destek sağlamayan Avrupa’daki Kürt aileleri ise, akrabalarına yönelik saldırı ile tehdit etmişti..

Not: Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. / https://www.trthaber.com/haber/gundem/trt-world-teror-orgutu-pkknin-avrupadaki-faaliyetlerini-belgeselle-ortaya-cikardi-352176.html

BERLİN, UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir