Kültür-Sanat

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım başladı

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, “Çocuk Medyasında İçerik Seçimi ve Ekran Süresi Yönetimi” temasıyla 28-29 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan (TRT) yapılan açıklamada, Türkiye’nin çocuk odaklı tek medya konferansı olan “TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı”nın, sektörün ihtiyaçlarına katkı sağlamayı sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, medya kuruluşları, yayın birlikleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının da aralarında olduğu çocuk medyası profesyonellerinin tecrübelerini ve projelerini paylaşarak, fikir alışverişi yapacakları vurgulandı.

Alanında uzman kişiler katılacak

Açılış konuşmasını TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in yapacağı konferans, “Çocuk Medyasında İçerik Seçimi ve Ekran Süresi Yönetimi” temasıyla  28-29 Kasım’da İstanbul’da olacak.

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım başladı ile ilgili görsel sonucu

2 gün boyunca sunum ve panel oturumlarıyla eş zamanlı atölye çalışmaları şeklinde planlanan konferansa, Türkiye ve çeşitli ülkelerden alanlarında uzman konuşmacılar katılacak.

Konferansta, tüm yönleriyle çocuğun medyayı algılaması, çocuk medyası okuryazarlığı, çocuk medyasında ekran ve içerik yönetimi araştırmaları, dijital çocuklara dijital ebeveynlik gibi konular ele alınacak.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir