Şehir Haberleri

TRT Radyo işgal davasında 31 sanığa müebbet hapis

Darbe girişiminde TRT’nin Harbiye’deki Radyo Binasını işgal davasında karar çıktı. 16 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 15 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucuFETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde TRT’nin Harbiye’deki binasının işgal edilmesiyle ilgili davada 16 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 15 sanığa müebbet hapis cezası verildi.

TRT Harbiye binası, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü hainler tarafından işgal edildi.  FETÖ’cüler Fahrettin Yavuz, Murat Demirci ve Jaoad Merroune’yu şehit etti. 50 kişiyi de yaraladı.

Darbeciler, TRT Harbiye binasıyla yetinmedi. Taksim Meydanı’nı da işgal etti. Meydanda toplanan sivillere kurşun yağdırdı, 39 kişiyi yaraladı. Ancak sabaha karşı suç aletleriyle yakalandılar.

Sanıklar hakkında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Taksim Meydanı ve TRT Harbiye binasına yönelik dosyalar birleştirildi.

Yargılama tamamlandı ve karar açıklandı.  “Anayasayı ihlal” suçundan 31 sanığın 16’sı hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir