Şehir Haberleri

TRT Muhabiri Halit Yılmaz’a Yalova’da Saldırı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Geçmiş Dönem Başkanı ve TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz ve kameramanı Nurdoğan Süer, Yalova’da bir grup partilinin önce sözlü, sonra fiziki saldırıya uğradı.

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin oy kullanma işlemini TRT ekranlarından canlı olarak yayınlamak üzere gittikleri Yalova Merkez Saffet Çam Ortaokulu’nda TRT ekibine saldırdı.

Basın emekçileri adına utanç veren olayda basın emekçilerin, kameraları kırıldı. Konuyla ilgili gerekli müracaatlar yapılmış olup, faillerin bulunması için Yalova İl Emniyet Müdürlüğü’nce çalışmalar başlatıltı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti de olayla ilgili olarak bir kınama mesajı yayımladı.

Mesajda, olayı gerçekleştiren, gerçekleşmesine göz yuman ve sessiz kalanları kınadıklarını, toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak olan basın mensubu TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz ve kameraman Nurdoğan Süer’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

KOCAELİ, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir