Gündem

TRT 8. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım

UHA HABER / TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, “Çocuk Medyasının Dönüşümü” temasıyla 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

TRT Çocuk öncülüğünde ülkemizde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin çocuk odaklı tek medya konferansı olan “TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı”, bu yıl “Çocuk Medyasının Dönüşümü” temasıyla düzenleniyor.

Medya kuruluşları, yayıncılar, üniversiteler, şirketler ve sivil toplum kuruluşları, dünya çocukları için 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul’da bir araya gelecek.

İletişim araçlarının çeşitlendiği, teknolojik değişimlerin hayatımızın akışını önemli ölçüde etkilediği günümüz dünyasında, çocuklara yönelik içeriklerin nasıl dönüştüğü ve nasıl dönüşmesi gerektiği kapsamlı olarak irdelenecek.

Çocuk medyasının dönüşümü ele alınacak

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok önemli ismin yer alacağı konferansta, çocuk medyasının dönüşümü tüm yanları ile ele alınacak.

Çocuklara yönelik tasarladığı okul projesiyle uluslararası ödüllere sahip Japon mimar Prof. Dr. Takaharu Tezuka, Cambridge Üniversitesi Çocuk Edebiyatı Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Karen Coats, hikâye ve masal anlatıcılığı alanında dünyaca tanınan Nazlı Çevik Azazi’nin yanı sıra Türkiye’den ve dünyadan akademisyenler, yayıncılar, uzmanlar ve medya yöneticileri çocuk medyasının dönüşümüne dair fikirlerini kendi perspektiflerinden sunacak.

Özel oturumlar ve atölye çalışmaları olacak

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı iki gün sürecek. Altı adet oturumun dışında özel oturumlar ve atölye çalışmaları olacak.

Konferans kapsamında “Dönüşüm”, “Çocuk Medyası ve İçeriğin Dönüşümü”, “Çocuk Medyası ve Mecranın Dönüşümü”, “Teknolojinin Dönüşümü ve Dijitalizasyon”, “Ürünün Dönüşümü” ve “Hikaye Anlatıcılığının Dönüşümü” başlıklı oturumların yanı sıra özel oturumlar ve atölye çalışmaları da yapılacak.

11-12 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek TRT 8. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı’na katılmak için web sitesinden kayıt yaptırmak yeterli olacak.

[UHA Haber Ajansı, 03 Aralık 2019]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir