Dünya

Timoşenko yeniden devlet başkanı adayı oluyor

https://cdn.yenisafak.com.tr/reklam/4haziranakpartiwebmasthead/955X250/images/955x250-image.jpg

Ukrayna’nın eski başbakanı Yulya Timoşenko gelecek yıl Mart ayında yapılacak devlet başkanlığı seçiminde aday oldu.

Kiev (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Başkent Kiev’de bir açıklama yapan Ukrayna’nın eski başbakanı Yulya Timoşenko gelecek yıl yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu söyledi.

57 yaşındaki deneyimli siyasetçi geçen hafta “Ukrayna için yeni rota” başlıklı seçim programını kamuoyuna açıklamıştı.

Timoşenko 2010 ve 2014 yıllarından sonra üçüncü kez devlet başkanlığı için yarışıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko Mart 2019’da yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağını sonbahar ayında açıklayacak. Kamuoyu yoklamalarına göre Poroşenko’nun halk içindeki popülerliği düşerken Timoşenko’nunki artıyor.

Yulya Timoşenko 2005 yılında ve 2007-2010 yılları arasında iki kez başbakanlık görevinde bulunmuştu. 2011 yılında tutuklanan Timoşenko 2014 yılında başkent Kiev’de patlak veren gösterilerin başarılı olması sonucunda cezaevinden serbest bırakılmıştı.

KİEV, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir