Ekonomi

Ticaret Bakanlığı sahte yetkili servisler için harekete geçti

UHA HABER / Ticaret Bakanlığı, tüketicilerden ve yetkili firmalardan gelen şikayetler üzerine harekete geçti. Bu kapsamda hayata geçirilecek Servis Bilgi Sistemi Projesi (SERBİS) ile tüketiciler, güvenilir yetkili servis bilgilerine ulaşabilecek.

TRT Haber‘den Züleyha Cebeci‘nin haberine göre, Firmaların logo ve markalarını kullanan, kendilerini yetkili servis gibi tanıtan, fazla para talep ederek orijinal olmayan parçalarla tüketicileri dolandıran sahte servislerle ilgili tüketicilerden ve firmalardan gelen şikayetler üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçti.

Bu kapsamda, Servis Bilgi Sistemi Projesi (SERBİS) hayata geçirilecek. Bu yolla tüketiciler, kurulacak yeni site ile birlikte, tek bir kanaldan güvenilir bilgiye erişebilecek.

Proje ile hem tüketici mağduriyetinin önüne geçilecek hem de firmaların itibarı korunacak.

ANKARA, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir