Şehir Haberleri

Thomas Cook mağduru otellere Rusya’dan iyi haber

UHA HABER / İflas eden Thomas Cook’un farklı ülkelerdeki iştirakleri peş peşe havlu atarken gözler Rusya’ya çevrilmişti. Rusya’dan Türk turizmcilere ödemelerle ilgili iyi haber geldi.

Turizm Ajansı’nda yer alan haberde, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Thomas Cook’un Rusya’daki şirketi Intourist’in Rus pazarının en büyük 5 tur operatörü arasında yer aldığını söyledi.

Yeni Alanya’ya açıklamalar yapan Dahaoğlu iflasın ardından Rus pazarına yönelik endişelerinin olduğunu ödemelerin yapılmamasının tedirginliklerini artırdığını dile getirdi.

Dahaoğlu, ” Fakat korkulan olmadı. Dün ve bugün itibariyle güzel haberler almaya başladık. Rus pazarında Thomas Cook’un incomingini yapan Intourist’in, gerek Alanya’mızda, gerekse çalıştığı diğer bölgelerde, otellere geçmişe dönük ödemelerini yaptığını duyduk. Elbette alacakların tamamını kapatmadığı oteller var. Lakin yine de ödemelerin gelmeye başlaması sevindirici. Geriye kalan ödemeleri de yapacaklarının haberini arkadaşlarımız vasıtasıyla aldık. Umarız Intourist yaşar ve 2020 yılına bomba gibi bir giriş yapar da, yaşanacak güzel gelişmelerde birlikteliğimizi koruruz” ifadelerini kullandı.

ANTALYA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir