Gündem

Teröristlerin EYP ile tuzakladığı motosiklet etkisiz hale getirildi

UHA HABER / arış Pınarı Harekat bölgesinde terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerin EYP ile tuzakladığı bir motosiklet, komandolar tarafından tespit edilerek etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, komandoların Barış Pınarı Harekat bölgesinde terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerin el yapımı patlayıcı ile tuzakladığı bir motosikleti tespit ederek etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Şüpheli şahıslar hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir