Gündem

Terörden arananlar 2 terörist etkisiz hale getirildi

UHA HABER / İçişleri Bakanlığı, Tunceli’de etkisiz hale getirilen 5 teröristten 3’ünün PKK, 2’sinin MLKP terör örgütü üyesi olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iç güvenlik operasyonları kapsamında, 10 Temmuz 2019 tarihinde Tunceli Ovacık kırsalında, İl Jandarma Komutanlığının gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristten 3’ünün PKK, 2’sinin MLKP terör örgütü üyesi olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Üst düzey eylem yapmak maksadıyla bir araya gelmişler

Uzun süreden beri iş birliği içerisinde oldukları bilinen PKK ve MLKP terör örgütlerinin sözde üst düzey teröristlerinin eylem yapmak maksadıyla bir araya geldikleri tespit edildi. Düzenlenen operasyonla eylemlerine fırsat verilmeden etkisiz hale getirildi.

Biri mavi biri gri listede

Etkisiz hale getirilen MLKP’li teröristlerden birinin, Terörden Arananlar Listesi’nde 1 milyon 500 bin lira ödülle mavi kategoride yer alan Seydo kod adlı Taylan Kutlar, diğer teröristin ise 300 bin lira ödülle gri kategoride yer alan Pirdoğan kod adlı Hıdır Çallı olduğu belirlendi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir