Dünya

Terör örgütü tehditle çocuk kaçırmaya devam ediyor

UHA HABER / Operasyonlarda büyük darbe alan bölücü terör örgütü PKK/YPG, küçük yaştaki çocukları kandırarak veya tehdit yoluyla kaçırıyor. Terör örgütü son olarak 3 gün önce Suriye’nin Tel Rıfat bölgesinde yaşayan 16 yaşındaki Afrinli Cemal Cabo’yu kaçırdı.

Terör örgütü PKK/YPG, 3 gün önce Suriye’nin Tel Rıfat bölgesi yakınlarındaki kampta dedesiyle yaşayan 16 yaşındaki Afrinli Cemal Cabo’yu kaçırdı. 16 yaşındaki Cemal, Temmuz ayında ikinci kez kaçırılmış ancak yapılan haberler ve tepkiler üzerine serbest bırakılmıştı.

Terör örgütü, çocuklarını geri almak için çabalayan aileyi ölümle tehdit ediliyor. 16 yaşındaki Cemal’in silah zoru ile kaçırılıp silahaltına alındığını söyleyen baba Celal Cabo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım talebinde bulundu.

“Sorumlusu Mazlum Kobani’dir”

PKK/YPG’nin zulmünden kaçıp Şırnak’a gelen baba Celal Cabo, terör örgütünün Kürtlere zulüm ettiğini vurgulayarak, “Oğluma birşey olursa bunun sorumlusu Mazlum Kobani’dir” dedi. Oğlunun daha çok küçük olduğunu anlatan acılı baba, “Üç defadır PKK/YPG’nin oğlunu kaçırdığını söyledi.

Terör örgütünün çocukları nasıl kandırıldığını da antalan baba Cabo, şunları dile getirdi: “Çocukların 17-18 yaşlarında arkadaşları var. Onlara hizmet ediyorlar ve küçük yaşlardaki çocuklara para veriyorlar ve onlara diyorlar ki “Gidin çocukları oyalayın, yemeğe götürün ve aranıza alın.”

Suriyeli mültecilere sahip çıktığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minnettar olduklarını dile getiren Cabo, “Buradan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dan rica ediyorum, oğlumu bana getirsin” diye konuştu.

ŞAM (Tel Fırat), UHA Haber Ajansı

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir