Gündem

Terör örgütü sivilleri hedef almaya devam ediyor

UHA HABER / Türkiye’nin başarılı operasyonlarıyla ağır darbe alan terör örgütü YPG/PKK, Barış Pınarı Harekatı’nı karalamak için, sivillere saldırıp, Türkiye hedef alıyormuş gibi gösteriyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKTRT Haber‘de yer alan habere göre, Türkiye, terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı’ndan sonra Barış Pınarı Harekatı da başladı.

Harekatta amaç, Türkiye’nin sınır güvenliğine tehdit oluşturan terör hedeflerini yok etmek ve oralardaki güvenli bölgelere sığınmacıları yerleştirmek.

Terör örgütünün kirli oyunu

Terör örgütü YPG/PKK ise harekatı karalamak için sivilleri hedef alıyor.

Örgüt, bu yolla “Türkiye operasyonda sivilleri hedef alacak” diyerek dezenformasyon yapıyor.

YPG/PKK’nın işgal edilen bölgelerden attığı havan mermisi, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir eve isabet etti.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir