Gündem

Terör işgalinden kurtarılan hastane Rasulaynlılara şifa dağıtıyor

UHA HABER : Rasulayn’da teröristlerin karargah olarak kullandığı hastane, şimdi şifa dağıtıyor. Tam kapasite çalışan hastanede kadın hastalıkları ve doğum bölümü de hizmete girdi.

Barış Pınarı Harekatı’yla terörden temizlenen bölgede yaralar sarılmaya devam ediyor. Daha önce teröristlerin karargah olarak kullandığı Rasulayn Hastanesi, şimdi tam kapasite hizmet veriyor.

Son olarak hastanede kadın hastalıkları ve doğum bölümü de açıldı.

7 gün 24 saat hizmet verecek

Rasulaynlılar, hastanede sunulan imkanlardan memnun. Rasulayn Hastanesi’nin 7 gün 24 saat hizmet vermesine sayılı günler kaldı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Akkuş, “Rasulayn Hastanesinde de yataklı servis 7 yataklı artı müşahede 5 yataklı olarak kurduk. Laboratuvar hizmetimiz, röntgen hizmetimiz, acil servis devam ediyor burada. Kadın doğum polikliniği, dahiliye polikliniği, çocuk polikliniği aktif olarak başladı. İnşallah burada da birkaç gün içerisinde 7 gün 24 saat şeklinde hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Ayrıca Rasulayn ve Tel Abyad’a aşı merkezleri de kuruluyor.

Haber: Bülent Çulcuoğlu

[UHA Haber Ajansı , 18 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir