Gündem

Terör işgalinden kurtarılan hastane Rasulaynlılara şifa dağıtıyor

UHA HABER : Rasulayn’da teröristlerin karargah olarak kullandığı hastane, şimdi şifa dağıtıyor. Tam kapasite çalışan hastanede kadın hastalıkları ve doğum bölümü de hizmete girdi.

Barış Pınarı Harekatı’yla terörden temizlenen bölgede yaralar sarılmaya devam ediyor. Daha önce teröristlerin karargah olarak kullandığı Rasulayn Hastanesi, şimdi tam kapasite hizmet veriyor.

Son olarak hastanede kadın hastalıkları ve doğum bölümü de açıldı.

7 gün 24 saat hizmet verecek

Rasulaynlılar, hastanede sunulan imkanlardan memnun. Rasulayn Hastanesi’nin 7 gün 24 saat hizmet vermesine sayılı günler kaldı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Akkuş, “Rasulayn Hastanesinde de yataklı servis 7 yataklı artı müşahede 5 yataklı olarak kurduk. Laboratuvar hizmetimiz, röntgen hizmetimiz, acil servis devam ediyor burada. Kadın doğum polikliniği, dahiliye polikliniği, çocuk polikliniği aktif olarak başladı. İnşallah burada da birkaç gün içerisinde 7 gün 24 saat şeklinde hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Ayrıca Rasulayn ve Tel Abyad’a aşı merkezleri de kuruluyor.

Haber: Bülent Çulcuoğlu

[UHA Haber Ajansı , 18 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir