Gündem

Terbiye VIP’ten önemlidir!

UHA HABER / Akşam Gazetesi Yazarı Mustafa Kartoğlu, ‘Terbiye VIP’ten önemlidir!’ başlıklı yazısında, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı.Ekrem İmamoğlu’nun, sadece CHP’nin değil İyi Parti’nin (İP) de, HDP’nin de adayı olduğunu belirtiyor.

Mustafa Kartoğlu ile ilgili görsel sonucuCHP’nin Beylikdüzü eski ilçe başkanı ve eski belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun, ama şu an sadece ‘aday’ olduğuna vurgu yapıyor.

Mustafa Kartoğlu, VIP’in, kamu hizmeti görenlerin havaalanlarında hızlı geçişlerini sağlamak için yapılmış salonun adı olduğunu hatırlatarak, İngilizce olarak ‘Çok Önemli Kişi’ anlamına geldiğini hatırlatıyor.

“Bizde böyle bir sıfat kullanmak ayıp sayıldığından, ÇÖK diye bir tabela tuhaf kaçacağından ve fakat yabancı resmî ziyaretçiler için de gerekli ol-duğundan VIP adı kullanılıyor” diyen Akşam Gazetesi Yazarı Mustafa Kartoğlu, “Bakan seyahatlerine eşlik eden gazeteciler de bilir; hızlı geçişten başka bir özelliği yoktur. Çay kahve makinaları ve kuru pasta vardır” şeklinde yorumluyor.

Mustafa Kartoğlu, ccil durumlarda bakanların havaalanında acil bir görüşme durumu olabilir diye bir de toplantı salonu bulunduğunu hatırlatarak, “CIP (Commercial Important Person) salonları, ticari önemi olan kişiler içindir. Yeni İstanbul Havalimanı’ndan 20 kez iç hat uçuşu yapan herkese verilen CIP salonu kullanma hakkı, VİP salonu kullanma hakkından daha evladır” açıklamasında bulundu..

CIP’te açık büfe yemek, sınırsız içecek, masaj koltukları, televizyon ekranları, bilgisayarlar ve mini toplantı salonları vardır. CIP, “yolcular bek-lerken sıkılmasın” diye olduğunu belirten Mustafa Kartoğlu, VIP’in ise “kamu görevlisi erken gelmek için işi gücü bırakmasın” diye yapıldığını açıkladı.

Mustafa Kartoğlu, şöyle açıklık getiriyor:

“kimler VIP’ten geçebiliyor, meraklısı internetten bakıp öğrenebilir. Ancak aralarında ‘başkan adayları’ diye bir madde yok. CHP milletvekilleri, CHP’li büyükşehir belediye başkanları VIP’ten geçer mesela; diğer partilerin genel başkanları ve milletvekilleri gibi”.

“Listelenen görevlerden birini yapmayan kişilerin “ille VIP’ten geçeceğim” diye tutturması ‘ayıp’tır!.. diyen Akşam Gazetesi Yazarı Mustafa Kartoğlu yazısının sonunda şöyle devam ediyor:

  • Havaalanı salonuna zorla girmek ‘densizlik’;
  • VIP’ten sorumlu veya ilgili kişilere hakaret etmek ‘terbiyesizlik’tir.
  • CHP’li İmamoğlu’nun tavırları, “bir şekilde ipleri ele geçirdiğinde neler yapacağını” da gösteriyor.
  • Ben 31 Mart’ta oyumu Ankara’da kullandım, bu seçimde İstanbul seçmeni değilim. Ama artık İstanbul’a taşındım ve yeniden İstanbulluyum.
  • Kendi adıma, VIP meraklısı, densiz, terbiyesiz başkan istemiyorum.

HABER : Ataner YÜCE

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL, AKŞAM

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir